Polska – Padwa

Tanie bilety autokarowe do Włoch. Autobusy Polska – Padwa

BILETY AUTOKAROWE DO PADWY
KUP W SYSTEMIE:

 autobusy polska - padwa, bilety autokarowe do włoch  tanie bilety autokarowe do włoch, autobusy polska - padwa

Przewoźnicy do Padwy

Wśród przewoźników oferujących przewozy autokarowe z Polski do Padwy znajdują się m.in. Autokar Polska, Eurores, Agat, Eurobus Eurolines, których znajdziemy w wyszukiwarce Euroticket, a także tanie linie autokarowe Sindbad, Almabus, Bermuda, Interbus, oraz Rudnik Tumay.

Padwa jest miastem położonym w północnej części Włoch w prowincji Wenecja Euganejska. Stanowi on ważny ośrodek przemysłowy oraz popularne miejsce turystyczne. Głównym obiektem, z którym kojarzy się to włoskie miasteczko jest przede wszystkim trzynastowieczna bazylika św. Antoniego, gdzie do tej pory  znajduje się grób tego znanego na całym świecie świętego.

 

autobusy do padwy, autokary polska - padwa
Autobusy do Padwy

Autokarem do Padwy

Oprócz bazyliki i licznych kościołów, ważnym obiektem znajdującym się w Padwie jest Uniwersytet  założony w 1222 r.  To właśnie tam studiował m.in. Jan Kochanowski, Mikołaj Kopernik oraz Jan Zamoyski. Warto wiedzieć, że właśnie po pobycie w Padwie Zamoyski zaprojektował i wybudował Zamość, który wizualnie był i nadal podobny do  Padwy.

Oprócz słynnego uniwersytetu, w Padwie znajduje się także ogród botaniczny z XV w. – najstarszy  na świecie, zaprojektowany w geometryczny sposób, który początkowo służył jako ogród roślin służących do leczenia.

Przykładowa trasa jaką pokonują autobusy do Padwy przejeżdża przez następujące miasta:

– Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Katowice, Tychy, Bielsko-Białe, Cieszyn, Wiedeń, Udine, Wenecja, Mestre, Padwa, Ferrara, Bolonia, Florencja, Arezzo, Montepulciano, Rzym, Frosinone, Cassino, Caserta, Neapol.

– Węgorzewo, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Białystok, Bielsk Podlaski, Biała Podlasa, Terespol, Włodawa, Ostrołęka, warszawa, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Wojnicz, Bochnia, Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Katowice.

Sprawdź także:

bilety autokarowe do Florencji,

tanie linie autokarowe do Turynu,

przewozy autokarowe z Polski do Wenecji,

autobusy do Rzymu,

autobusy na Sycylię,

autokary do Rimini,

autokary do Florencji,

bilety autokarowe do Genui,

tanie linie autokarowe do Neapolu,

przewozy autokarowe z Polski do Bolonii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]