Polska – Turyn

Tanie bilety autokarowe do Włoch. Autobusy Polska – Turyn

BILETY AUTOKAROWE DO WŁOCH – Turyn
KUP W SYSTEMIE:

 autobusy polska - rimini, bilety autokarowe do włoch  tanie bilety autokarowe do włoch, autobusy polska - rimini

Tanie linie autokarowe do Włoch są wciąż chętnie wyszukiwane, ze względu na konkurencyjne ceny, wygodną podróż i możliwość zabrania większego bagażu niż do samolotu. Przewozy autokarowe z Polski do Turynu oferowane są w wyszukiwarce Euroticket przez przewoźników Agat i Autokar Polska.

Turyn (wł. Torino) – to miasto położone w północno-zachodniej części Włoch, nad rzeką Dora Riparia, uznawane za główny ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnych Włoszech. Rozwija się tutaj głównie przemysł chemiczny, spożywczy, papierniczy a także lotniczy i elektromaszynowy. Znawcy samochodów na pewno wiedzą, że swoją siedzibę ma tutaj także koncern FIAT.

Nazwa miasta najprawdopodobniej pochodzi od słowa Taur oznaczającego górę, chciaz wiąże się ja także z legendą o smoku. Pierwotnie była tutaj kolonia rzymska, zniszczona przez oddziały Hannibala. Do XX w. Turyn był  miastem elitarnym oraz bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym we Włoszech.

Obecnie jest to także popularne miasto wśród turystów, chętnie wybierane także przez Polaków. Znajdują się tutaj Muzeum Egipskie, Muzeum Kinematografii oraz Narodowe Muzeum Automobilizmu. Do najważniejszych zabytków należą natomiast: Katedra z XV w., kościół San Lorenzo, kościół Supergo oraz Castello del Valentino. Ta ostatnia budowla to starożytny zamek ulokowany nad brzegiem rzeki Pad, prezentujący się niezwykle okazale.

Miasta przez jakie przejeżdżają tanie linie autokarowe do Turynu to m.in.: Białystok, Łomża, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowa, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Jędrzychowice, Monachium, Innsbruck, Bolzano, Trento, Werona, Brescia, Bergamo, Mediolan, Turyn.

Sprawdź także:

– bilety autokarowe do Mediolanu,

– tanie linie autokarowe do Rimini,

– przewozy autokarowe z Polski do Florencji,

– autokary do Neapolu,

– bilety autokarowe do Padwy,

– bilety autokarowe do Genui,

– przewozy autokarowe z Polski do Bolonii,

– autokary na Sycylię

 – autokary do Wenecji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]